logo
Pompy membranowe, debem, dellmeco, depa, sandpiper, versamatic, aro, tulip, luthmar
Biuro: pompy@luthmar.pl
+48 (32) 204-59-14, wew. 21,24,25
Fax. +48 (32) 204-59-16

Formularz zapytania. wiecejPompy membranowe - Aro

pompy membranowe, aro

 

Pompy dwumembranowe ARO z napędem pneumatycznym oferowane są w dwóch seriach, seria klasyczna i seria EXPERT. Pompy te przeznaczone są do pompowania wszelkiego rodzaju mediów płynnych (agresywnych chemicznie, łatwopalnych, zawierających zanieczyszczenia stałe) o zakresie lepkości do ok.10.000 - 20.000 cP a nawet więcej w zależności od charakterystyki reologicznej płynu. 

Pompy tego typu napędzane są sprężonym powietrzem od 1,5 do do 8,3 atm, dzięki temu nie wymagają naoliwiania, za wyjątkiem intensywnej pracy powyżej 8 godzin na dobę. Gdy pompa pracuje na zewnątrz korzystnie jest zastosować filtrację powietrza oraz odwadnianie.

 

Pompy membranowe ARO w zależności od rodzaju oraz temperatury medium są wykonane z tworzywa lub metalu. Materiały zastosowane bezpośrednio z pompowanym płynem: 

 

tworzywa:

• polipropylen, kynar (PVDF), acetal uziemiany

metale:

• aluminium, żeliwo, stal nierdzewna, hastelloy .

Elementy robocze pomp (gniazda zaworów, kule zaworów i membrany) wykonane są z następujących materiałów:pompy membranowe, versamatic

• gniazda: aluminium, stal nierdzewna, żeliwo, stal nierdzewna utwardzona, hytrel (do produktów spożywczych), polipropylen, kynar, santopren, geolast,

• kule: neopren, buna-N, santopren, geolast, acetal, teflon, viton, poliuretan, stal nierdzewna, hytrel (produkty spożywcze),

• membrany: neopren, buna-N, santopren, geolast, teflon/santopren-membrana wsporcza, viton, hytrel (do produktów spożywczych).

Pompy ARO seria EXPERT w nich zmodyfikowano system rozdziału sprężonego powietrza, który w chwili obecnej jest stosowany w pompach 1/2" (elementy ceramiczne) a także w pompach serii PO.

 

Cechy pomp EXPERT:

• Zmniejszono ilość części, które wchodzą w skład układu,

• awaryjność, uzyskano większą płynność pracy,

• obniżono poziom pulsacji uzyskano, wzrost sprawności energetycznej,

• spadło zużycie sprężonego powietrza o 40%,

• zwiększono ilość śrub mocujących na obwodzie, dzięki temu wyeliminowano odkształcanie czasz pomp ( 2" i 3" ).

 

 

 pompy membranowe, versamatic

Elementy suche i silnik wykonane są z tworzywa (blok centralny) co zabezpiecza do od wewnątrz przed agresywnym oddziaływaniem chemicznych płynów, pozwala na uniknięcie korozji przy eksploatacji pomy w miejscach występowania agresywnych oparów lub przy pracy w zanurzaniu.

Pompy memebranowe Luthmar
Copyright © 2012- 2021 
Odwiedziń: 104902
Dzisiaj: 31
O firmie debem Dellmeco depa sandpiper versamatic Aro Tulip